29 Nisan 2011 Cuma

ANTİK KORUNMA SEMBOLLERİ

DEFİNE--DEFİNECİLİK-DEFİNE İŞARETLERİ-DEFİNE İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE HARİTALARI-HAZİNELER-DEDEKTÖR-DEFİNE ARAMA ÇUBUKLARI YAPIMI-GPR-ALTIN-GÜMÜŞ-ELMAS-TILSIM-GİZEMLER-GÖMÜ-SİKKE-CİN-EŞKİYA BELGELERİ-MEZAR TÜRLERİ-HÖYÜK-TÜMÜLÜS-KAYA MEZARI-MEDENİYETLER-EFSANELER-DESTANLAR-BÜYÜ VE BÜYÜCÜLÜK-KEHANET-ÜNLÜ EŞKİYALAR-ARKEOLOJİ-TARİHTE PARA-TAKILAR-DOĞAL TAŞLAR-DARPHANE-MÜZELER HAKKINDA BİLGİLER-DİNİMİZ İSLAM-DEFİNE HABERLERİ-TÜRK DÜNYASI-MİTOLOJİ-HEYKEL-ANTİK MISIR-ANTİKA NÜMİZMATİK-TÜRKİYEDE ARKEOLOJİ-ANTİK BÖLGELER-ANTİK KENTLER-TARİH VE TARİHİN YARARLANDIĞI BİLİMLER-HORASAN-ÖLÇÜ VE AĞIRLIK BİRİMLERİ-ÖLÇME ALETLERİ-TARİHİ TİCARET YOLLARI-EBCED HESABI-İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE ARAMA YOLLARI-GİZEMLİ DEFİNERİ BULMA-HORASAN ÇÖZME-KAYA MEZARLARI- MEZAR-ROMA SİKKE-BİZANS SİKKE-GREEK SİKKE-TARİHİ ANTİK SİKKE VE PARALAR-ARKEOLOJİ VE DEFİNECİLİK ÜZERİNE HER TÜRLÜ BİLGİ DEFİNE SIRLARINDA

Agrippa’nın  pentagramı: Beş köşeli yıldız içerisinde aynı şekli almış erkek  figürü. Yüksek benlikle iletişimi artırmak için ve hem görünür, hemde görünmez  saldırılardan korunmak için kullanılırdı.





Bast: Genelde kara bir  kedi olarak tasfir edilirdi. Antik Mısır’da Bast (yada Bastet) evi ve aileyi  negatif güçlerden koruma amaçlı kullanılırdı.






Yengeç: Astrolojik olarak  yengeç sembolü astral saldırılardan korunma amaçlı  kullanılmıştır.




Kelt Haç’ı: çember içinde eşit köşeli haç temel alınmak  üzere birçok farklı dizaynı vardır. Her tür spritüel saldırıdan korunma amaçlı  olarak kullanılır.





Şeytan Tuzağı: Çember içerisine içeri doğru yazılmış  spiral şekilli (saat yönünün tersine) İbranice yazılardan oluşur. Demonları  içerisine hapsettiğine inanılır. Asur orjinli bir  semboldür.



Köpek: kuzey Amerika Kızılderilileri için  bedensizlerden korunma tılsımıdır. Köpeklerin öteki dünya ile aramızda olan  kapıda durduklarına ve yaşayanları ölülerin gazabından koruduklarına  inanırlar.

Elk: Psişik saldırılar için kullanılan bir tür rün’dür  (Algiz) üzerinde taşındığında ruhlara kaşı defans saladığı gibi bilinmeyenle  yüzleşirken cesareti artırdığına inanılır.






Horus’un gözü: Mısır’ın nazardan ve kötü gözden korunmak  için olan önemli tılsımlarından biridir.






Üçgen içinde göz: Horus’un gözüne benzer olarak kötü  gözden ve kıskançlıktan korunmak için olan bir tılsımdır.





Şahin: Bir Kuzey Amerika  sembolüdür. Yüksek spritüelliği sembolize eder ve astral yetenekleri  güçlendirdiğine ve astral boyuttaki negatif varlıkları uzaklaştırdığına  inanılır.

Gaia: Bir tanrıça figürü. Genel olarak auradaki negatif  enerjileri temizlediğine ve enerji toplamamıza yardım edeceğine  inanılır.






Balık: Kuzey Amerika Kızılderili kültüründe balık, bir  başkasının büyü gücüne karşı çıkmayı simgelerdi.

Kurbağa: Kuzey Amerikada  medyumluğu sembolize ederdi. Aurayı temizlediğine ve güçlendirdiğine  inanılırdı.

Hagal: İnanca göre, “H��? harfine benzeyen bu rün,  astral saldırılar da dahil olmak üzere birçok saldırıyı  engeller.




Ingwaz: Bu rün, elmas şekline benzer. Kötü gözlerden  korur.






Jaguar: Maya sembolü olan jaguar, insanı kötü düşünce  formlarından koruduğu gibi şaman güçlerini yükseltmek için de  kullanılırdı.

Şanslı El: Kültürden kültüre farklılık göstermesine  karşılık Şanslı El genel olarak avucu açık, avucunun içinde pentagram, göz,  ve/veya Zodyak sembolü olan bir el dir. Bedensizlerin saldırılarından koruduğuna  inanılır.





Griffin: Griffinlerin fiziksel görünümü aslan vücutlu  ve kartal başlıdır. Bazı versiyonlarında kanatlıdır. Antik yunan kaynaklı  mitolojik bir varlıktır ve karanlık güçlere karşı koruma sağladığına inanılır.  





Mannaz: Bu koruyucu rün “M��? harfine benzer. Yaratıcı  ile aradaki bağı temsil eder.





“Om��? Sembolü: meditasyon yaparken de seslendirilen  “om��? sesinin Sanskritçe yazılmış halidir. Aurayı temizlediğine ve psişik  saldırılardan uzak tuttuğuna inanılır.





Pentagram: “Druidlerin ayağı��? olarak da bilinir.  Genel olarak kötü enerjiyi gönderene geri göndermek ve kötülüklerden korunmak  için kullanılır.






Kuzgun: Kuzey Amerika Yerlileri Kara büyüden korunmak  için kullanmıştır.

Sagittarius: Psişik vampirlerin enerji emmesine engel  olduğuna inanılan astolojik bir “okçu��? sembolüdür.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder